Klasa I odkrywa swoje talenty

14 grudnia 2017 r. w szkolnej bibliotece odbył się klasowy Konkurs Recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 17 uczestników z klasy I. Organizatorkami konkursu była p. Agata Hajdukonis i p. Iwona Rutkiewicz. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie talentów. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie i wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami rówieśników. Mieliśmy okazję wysłuchać takich utworów jak: Na straganie, Na wyspach Bergamutach, Entliczek – pentliczek, Mucha, Samochwała, Tańcowała igła z nitką, Kłamczucha, Skarżypyta.

Mamy Krajowy Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie"!

Gminny Turniej Mikołajkowy

Uczniowie z klas 0-III wzięli udział w Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Nowakowie. Odbyło się spotkanie z Mikołajem oraz wesołe zabawy i konkurencje sportowe. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone, pełne wrażeń z podarunkami od Mikołaja.

Zapraszamy do galerii.

Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”.

We wtorek 5 grudnia 2017 r., gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komorowie Żuławskim na uroczystym podsumowaniu Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”. W konkursie zakwalifikowano według regulaminu ogółem 137 prac plastycznych, od dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Jury konkursu przyznało nagrody za najlepsze prace. Wybór był bardzo trudny, co było wynikiem kreatywności, wyobraźni i ciężkiej pracy dzieci. Spośród tylu prac udało się wybrać te, które zostały nagrodzone.
Zapraszamy do galerii.

Gratulacje dla całej społeczności szkolnej

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała kolejnym 36 szkołom Krajowe Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie”. Mamy zaszczyt poinformować, że Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, po wnikliwej analizie nadesłanej przez nas dokumentacji i w uznaniu dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy, podjęła decyzję o rekomendowaniu naszej szkoły do nadania Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie. Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie.