Teatrzyk edukacyjny w oddziale przedszkolnym 5-latków i punkcie przedszkolnym

Tydzień w szkole zaczął się dla najmłodszych dzieci bardzo emocjonująco, ponieważ 16.10.2017 przyjechał do nas teatrzyk z Kwidzyna z przedstawieniem „Kopciuszek”. Dzieci nie tylko miały okazję poznać nową bajkę, ale również podziwiać piękne kukiełki, które były „aktorami” spektaklu. Dzieci dowiedziały się, że dobro jest ogromną wartością, a zło nigdy nie popłaca. Na zakończenie mogliśmy wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w przebraniach.

25 lat minęło jaki kilka dni....

Życie szkolne, rok za rokiem przemija wyjątkowo szybko. Przekonaliśmy się o tym w piątek 13 X 2017 r. kiedy świętowaliśmy 25 lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. Odwiedziło nas wielu znamienitych gości i absolwentów naszej szkoły, aby razem z nami świętować to wydarzenie. Uczniowie klas starszych przygotowali program artystyczny. Uroczystość uświetnił występ zespołu Szalone Małolaty z MDK w Elblągu, w którym jest kilka śpiewających i tańczących absolwentek naszej szkoły. W czasie przemówień gości nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków i ciepłych słów. Jak na jubileuszowe spotkanie przystało nie obyło się także bez tortu urodzinowego ze świeczkami. Zaproszono gości do zwiedzania szkoły i na chwilę wspomnień przy zorganizowanej wystawie kronik szkolnych.

Zapraszamy do galerii.

Zmiana w odwozach 13 października 2017 r.

13 października 2017 r. jest jeden odwóz szkolny o godz. 13.00

Autobus szkolny w kierunku Węziny odjeżdża o 12.50

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla dziewcząt

W Gronowie Elbląskim odbyły się finały powiatowe piłki ręcznej dziewcząt.
Dziewczęta po świetnej grze zdobyły III miejsce.
Ogromne gratulacje!
Zapraszamy do galerii.

Wycieczka integracyjna do Gdańska klas siódmych

Trzeciego października uczniowie klas siódmych wyjechali na wycieczkę integracyjną do Gdańska. W Centrum nauki Hewelianum młodzież uczestniczyła w zajęciach pt. „Złam kod” Przydały się umiejętności współpracy w grupie, matematyczne czy logicznego myślenia. Trzeba przyznać, że siódmoklasiści poradzili sobie świetnie. Poza tym, w centrum uczniowie obejrzeli interaktywną wystawę „Łamigłówka”. Tam trudne matematyczne zagadnienia wyjaśnione były w przystępny sposób. Po zmaganiach umysłowych nastąpił czas na zabawy i gry ruchowe w Jumpcity Gdańsk.
To była świetna zabawa!