Nie ma śmieci - są surowce” to hasło tegorocznej edycji kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2017”. Jej celami są zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Fundacja Nasza Ziemia, organizator Akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca. Nasi uczniowie również promują nieśmiecenie i selektywną zbiórkę odpadów. 15 września wyruszyliśmy na sprzątanie. Działania przyniosły skutek – teren wokół szkoły i jej najbliższa okolica zostały oczyszczone. Takie działania z pewnością przyczyniły się do większej uważności przy wyrzucaniu śmieci. Oczywiście zachęcamy do nieśmiecenia nie tylko we wrześniu ale przez cały rok. Przy tej okazji przypominam, że do szkoły możecie przynosić makulaturę, nakrętki i zużyte baterie – na koniec roku czekają nagrody.