Prosimy o wsparcie Rodziny, którą Samorząd Uczniowski wybrał w tym roku w ramach akcji  Szlachetna Paczka
Opis rodziny: Pan Jan (47 l.) wraz z panią Barbarą (37 l.) wychowują dwie córki - Sandrę (12 l.) i Zuzię (5 l.).
Pani Basia i Sandra są niepełnosprawne umysłowo. Jeszcze dwa lata temu rodzinie żyło się całkiem dobrze. Mieszkali w rodzinnym domu pana Jana. Gdy jednak zmarli jego rodzice, pan Jan został oszukany przez rodzeństwo i musiał wyprowadzić się wraz córkami i panią Barbarą. Mężczyzna postarał się o lokal zastępczy, jest to jednak tylko jeden pokój. Pan Jan sam postawił ścianki działowe z płyty wiórowej, dzięki czemu wygospodarował miejsce na kuchnię i maleńką łazienkę. Swoim uporem i pracowitością wyremontował piec kaflowy. Jest silnym, zdolnym i pracowitym człowiekiem. Przegrywa jednak z wilgocią, która zajęła już cały dom. Atakuje nawet materace w łóżkach dzieci. Obecnie dziewczynkom za materac służy koc. Wilgoć przenosi się również na sprzęty elektryczne, które korodują i stają się niebezpieczne w użyciu. Podwórko regularnie jest zalewane z powodu blisko położonego zbiornika wodnego. Ojciec rodziny może pracować tylko dorywczo, ponieważ pani Basia i dzieci potrzebują jego wsparcia na co dzień. Tata i mama na miarę swoich możliwości starają się o suche, ciepłe mieszkanie. Wiedzą, że to istotne dla zdrowia dziewczynek. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia kabinę prysznicową, ponieważ aktualnie posiadają małą, niestabilną wannę. Bardzo istotna dla rodziny jest też żywność, która pozwoli przetrwać zimę. Szczególnie ważną potrzebą są materace do łóżka piętrowego dla dziewczynek. Z powodu wilgoci zostały zniszczone. Rodzice dla bezpieczeństwa wyrzucili je.
Potrzeby rodziny
Kabina prysznicowa;
Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach;
Inne produkty żywnościowe: mleko w kartonie, koncentrat pomidorowy, płatki śniadaniowe kulki czekoladowe, susz grzybowy, kukurydza w puszce, ogórki konserwowe, groszek konserwowy z marchewką, majonez, musztarda, przyprawy;
Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon;
Artykuły dziecięce: szampon z odżywką, chusteczki nawilżane, papier toaletowy;
Barbara: spodnie, rękawiczki, czapka , szalik;
Sandra: kurtka, czapka, szalik, rękawiczki rozmiar: M sylwetka: szczupła;
Zuzia: spodnie jeans, czapka, szalik, rękawiczki Rozmiar: 116/120 , bluzki Rozmiar: 116/120
Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik, dwa plecaki dla dzieci.
Inne: koc, ręczniki, pościel, 2 materace (szer. 70 cm, dł. 185-187), 2 kpl pościeli rozmiar: 160x200cm
Ponadto: mikser-pomocny w przygotowywaniu potraw dla czteroosobowej rodziny, np. naleśników, które często robią, ponieważ są tańsze od innych produktów, toster - można odświeżyć czerstwe pieczywo lub ułatwi przygotowanie kanapek do szkoły, żarówki energooszczędne.
Wszystkie dary można dostarczać do pani Joli Wójcik i pani Edyty Dudek do dnia 8 grudnia Z góry dziękujemy za Państwa pomoc i zaangażowanie!