14 grudnia 2017 r. w szkolnej bibliotece odbył się klasowy Konkurs Recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 17 uczestników z klasy I. Organizatorkami konkursu była p. Agata Hajdukonis i p. Iwona Rutkiewicz. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie talentów. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przedstawili swoje umiejętności recytatorskie i wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami rówieśników. Mieliśmy okazję wysłuchać takich utworów jak: Na straganie, Na wyspach Bergamutach, Entliczek – pentliczek, Mucha, Samochwała, Tańcowała igła z nitką, Kłamczucha, Skarżypyta.
Wyłonienie najlepszych było trudne. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.
Oto wyniki klasowego Konkursu Recytatorskiego:
I miejsce – Julia Siuda
II miejsce – Marcel Gorgol
III miejsce – Kornelia Półtorak
wyróżnienie: Zuzanna Wiśniewska, Julia Kiraga i Karol Kessling.

Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestnicy konkursu dostali opaski odblaskowe.