My uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy kochać książki
krzywdy zrobić im nie damy.

 

Zapraszamy do galerii.

Tymi słowami przyrzeczenia uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie odbyło się 19 stycznia 2018 r. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IV a, z którego dowiedziały się, jak należy dbać o książki. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli w obecności pani Dyrektor szkoły, uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka ogromną księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz małe słodkie co nieco. Po tak uroczystym wprowadzeniu przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.