14 marca 2018 roku uczniowie klas V, VI, VII oraz klas gimnazjum obejrzeli spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, odczuwaliśmy prawdziwą magię teatru. Zobaczyliśmy nietypowo ubranych aktorów, a scenografia oddawała klimat epoki, w której żyła Ania. Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, co podobało się nam, bo piosenki pomagały zrozumieć uczucia postaci, wprowadzały odpowiedni nastrój. Gra aktorów pełna swobody i naturalności wywołała na naszych twarzach śmiech, a innym razem zaskoczenie lub smutek. Ania wzruszyła nas swoją historią. Obdarzona bujną wyobraźnią rozgadana rudowłosa dziewczynka zaraziła widzów optymizmem i zapewniła im dobrą zabawę. Spektakl podobał się młodzieży. Wszyscy w radosnych humorach wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do galerii.