15 marca uczniowie wraz z nauczycielami świętowali Dzień Matematyki. Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach, quizach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Nauczyciele pokazali, że królowa nauk – matematyka może być przyjemna i dawać radość.
Zapraszamy do galerii.
 
Uczniowie mieli okazję powalczyć o tytuł „Mistrza gry logicznej” wykonanej samodzielnie w ramach projektu pt. „mPotęga”.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z klas I-III, wzięli udział w Konkursie „Dzień Matematyki 2018. Matematyka od kuchni” organizowanym przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Zwycięskie zespoły w klasach:

Klasa I - Alicja Florek, Karolo Kessling, Krzysztof Mohr, Alicja Załucka

Klasa II - Julia Lewińska, Justyna Ślęzak, Lena Kucharska, Natalia Juchniewicz

Klasa IIIa - Kacper Wietek, Sebastian Wlazło, Szymon Zawierucha

Tego dnia pamiętaliśmy także o „Dniu Liczby Pi”. Uczniowie brali udział w zabawach połączonych z ciekawostkami i historią liczby Pi. Wzorem lat ubiegłych odbył się szkolny konkurs na zapamiętanie jak najwięcej cyfr po przecinku w liczbie Pi. Mistrzem została Julia Perkowska z klasy 2B GG, który zapamiętała ich aż 432. W ramach tego święta odbyły się także Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2018”.