W dniach 4, 5 i 6 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie astrofizycznym. Podczas seansu w mobilnym planetarium zostali oni zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu.

Planetarium okazało się być nowoczesnym narzędziem edukacji, ułatwiającym zrozumienie otaczającego nas kosmosu. Uczniowie mogli zrozumieć, m. in. zjawisko następstwa pór roku, długości dnia i nocy, ruchu obrotowego ciał kosmicznych oraz zaćmień Księżyca i Słońca. Piękne, rozgwieżdżone niebo pozwoliło zobaczyć tysiące gwiazd układających się w gwiazdozbiory. A potem zostali zabrani w wirtualną podróż kosmiczną poza nasz Układ Słoneczny i odległości lat świetlnych, co sprawiło poszerzenie horyzontów naszego myślenia.

Zapraszamy do galerii

Pokazy dostarczyły uczniom niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwoliły rozbudzić zainteresowania oraz zaspokoić ciekawość.
Udział uczniów zajęciach został  zorganizowany przy dofinansowaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Gronowie Górnym „Nasza Szkoła”.