Konkurs recytatorski „Słowo o Polsce” został zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Drogą eliminacji każdą klasę reprezentowało dwoje uczestników. Poziom był wysoki, wiersze zróżnicowane i wskazujące na szerokie horyzonty czytelnicze rodziców i pedagogów. Warto podkreślić, że młodzi recytatorzy nauczyli się utworów ze zrozumieniem ich treści i dbali, by poprzez mimikę i tonację głosu wyrazić zawarte w wierszach uczucia. Każda deklamacja była nagradzana głośnymi brawami zebranych. Po długich obradach jury ogłosiło wyniki.
 

W I etapie edukacyjnym:

I miejsce Zuzanna Zabaryłło kl. II a

II miejsce Wanessa Zajączkowska kl. III b

III miejsce Natalia Juchniewicz kl. I

W II etapie edukacyjnym:

I miejsce Nikola Wójcik kl. VI

II miejsce Ewelina Kuczyńska kl. V

III miejsce Anna Gonsior kl. IV

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom. Życzymy dalszego owocnego poznawania polskich wierszy i literatury.