30 V 2017 r. uczniowie klasy III a, wspólnie z nauczycielkami, wybrali się na wycieczkę do Elbląga. Celem był spacer uliczkami Starego Miasta. Uczniowie podziwiali piękne, kolorowe kamienice. Z zaciekawieniem wysłuchali lokalnej legendy o dzielnym Piekarczyku. Duży zachwyt, ze względu swoją wysokość oraz imponujące witraże w oknach, wzbudziła w dzieciach Katedra Św. Mikołaja. Uwieńczeniem wyjazdu do Elbląga były zajęcia edukacyjne z programowania w Warmińsko - Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej. Trzecioklasiści utrwalili wiedzę nt. zabytków elbląskiej Starówki oraz doskonalili umiejętności: korzystania z informacji, tworzenia wypowiedzi, współpracy w zespole, korzystania z miary długości, orientacji w przestrzeni, analizowania i rozwiązywania problemów, posługiwania się językiem angielskim. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim uczniom.