Zajęcia koncentrują się na rozwijaniu zainteresowań z zakresu biologii, chemii, geografii. Podczas spotkań uczniowie podejmują działania na rzecz ochrony środowiska i przyrody. Poznają fakty z życia organizmów, zgłębiają anatomię i fizjologię człowieka. W sposób doświadczalny odkrywają reguły rządzące światem przyrody.

W ramach zajęć przyrodniczych odbywają się zajęcia terenowe, których celem jest wykorzystywanie zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce.

23 marca 2018 roku 30 uczestników tych zajęć zgłębiało swoją wiedzę o ptakach będących symbolem mądrości w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Sów”.

Spotkanie rozpoczęło się ogniskiem, podczas którego dzieci poznały legendy i mity związane z sowami, ale też i zasady związane z bezpiecznym przygotowaniem ogniska w lesie. Następnie duża dawka teorii: poznanie gatunków sów występujących na naszym terenie, nauka rozpoznawania ich głosów oraz poznanie zwyczajów tych niezwykłych ptaków. Intensywny wysiłek umysłowy wymaga wsparcia całego ciała dobrym jedzeniem. Aby mieć siły do dalszego działania dzieci zajadały się smaczną pizzą.

Zaopatrzeni w porządną dawkę wiedzy z głowami pełnymi pomysłów uczniowie projektowali i wykonali sowy ze swoich marzeń. Wylądowały one na drzewie, które zagościło na szkolnym korytarzu.

Resztę wieczoru, który przeciągnął się do białego rana spędziliśmy w szkole.

 

Alicja Konopko

Małgorzata Bielawska