We wtorek, 22 V 2018r. uczniowie klasy I zaprosili do swojej klasy Panią Genowefę Kwoczek – Wójt Gminy Elbląg. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji jednego z działań projektu ,,Naukowy zawrót głowy”, w którym klasa bierze udział. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze. Dzieci ujęte serdecznością i życzliwością Pani Wójt bardzo chętnie podjęły rozmowę. Zadawały pytania dotyczące nie tylko obowiązków jakie Pani Wójt ma w związku ze swoim stanowiskiem, ale również … jakie stopnie otrzymywała Pani Wójt będąc uczennicą, jaki przedmiot najbardziej lubiła w szkole, jaki kolor i porę roku najbardziej lubi. Ponadto pierwszaki poznały znaczenie symboli na herbie Gminy Elbląg. Zapoznały się z wyglądem flagi i sztandaru gminy. Uczniowie brali udział w zabawach na temat naszej gminy przygotowanych przez wychowawczynię klasy.

Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od Pani Wójt małe słodkie co nieco.

Bardzo dziękujemy Pani Wójt, która mimo wielu obowiązków przyjęła nasze zaproszenie i uczestniczyła w spotkaniu z dziećmi.

  Iwona Rutkiewicz