5 czerwca 2018r. uczniów klasy I odwiedził pan Paweł Bryl, lekarz pediatra z oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu ,,Naukowy zawrót głowy”. Celem spotkania było przekazanie informacji o zawodzie lekarza oraz uświadomienie dzieciom ich odpowiedzialności za własne zdrowie.

Pan doktor opowiedział, na czym polega praca lekarza. Odpowiadał na liczne pytania dzieci. Był głównym jurorem podczas rozwiązywania zagadek przygotowanych przez wychowawczynię klasy.   Ponadto doktor Bryl uzmysłowił dzieciom, jak ważne jest właściwe odżywianie, dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych i przestrzeganie podstawowych zasad higieny.

Na zakończenie spotkania nasz gość brał udział w zabawie i grach związanych tematycznie z zawodem lekarskim. Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie i dzięki niemu już żadne dziecko nie powinno się obawiać wizyty w gabinecie lekarskim.