Rozpoczęły się zajęcia bajkoterapii. Zajęcia te odbywają się w każdą środę w klasie II. Prowadzone są przez P. Edytę Sarnowską. Na zajęciach bajkoterapii uczniowie klasy II, oprócz słuchania bajek: relaksacyjnych, psychoedukacyjnych i psychoterapeutycznych, rozwijają kreatywność, twórcze myślenie, muzykują, malują, rysują, tworzą różnorodne prace plastyczne, improwizują różnorodne scenki na podstawie treści bajki i po prostu dobrze się bawią.

Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

 

 

 

Bajka terapeutyczna ma na celu uspokojenie, wyciszenie dzieci oraz zredukowanie problemów emocjonalnych (których nie brakuje) oraz wspieranie i stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka. Terapia poprzez bajkę ma nieoceniony wpływ i przyczynia się do rozwijania w dzieciach tożsamości, poczucia własnej wartości, wrażliwości na siebie i innych, empatii oraz umiejętności rozwiązywania własnych problemów i wyrażania uczuć i emocji. Oto kilka zdjęć z zajęć bajkoterapii